Jak spakować rower do wysyłki do Czech lub Niemiec?

Dzisiaj poruszamy temat, który jest ważny dla każdego cyklisty. Mamy koniec marca, słońce wita coraz częściej na niebie, zatem pogoda sprzyja jazdom na jednośladzie. Jednak co zrobić z rowerem podczas wyjazdu? Nadać go paczką do Niemiec? A może wysłać kurierem do Czech? No tak, to dobry pomysł. Tylko jak go spakować? Przecież on jest duży więc moja wysyłka do Czech będzie kosztować miliony. Pragniemy Was uspokoić, wcale tak nie musi być. Wystarczy, że poznacie tajniki jak dobrze przygotować rower do wysyłki do Czech lub Niemiec. Ciekawi jak najlepiej to zrobić? Zapraszamy na nasz mały przewodnik.

Wysyłka paczki do Niemiec - rower

1. Pozyskać specjalny karton przeznaczony na rowery, najlepiej ze sklepu rowerowego

Właśnie od tego kroku powinniśmy zacząć. Wystarczy, że udasz się do pobliskiego sklepu rowerowego i poprosisz o karton, którego nie używają. Zazwyczaj nie powinno być problemu. Czasem może się zdarzyć, że potrzebna będzie drobna opłata, jednak z pewnością nie zrujnuje ona Twojego budżetu i umożliwi Ci wysyłkę Twojego jednośladu do Czech bądź Niemiec. Jak już będziesz w posiadaniu kartonu, oczyść go z niepotrzebnych naklejek z danymi adresowymi z poprzedniej wysyłki. Nie chcesz powiem żeby zamiast nadać paczkę do Czech, trafiła ona zupełnie gdzie indziej, prawda?

2. Zdemontuj kierownicę, pedały, siodełko oraz przednie koło.

Powinieneś być w stanie zrobić to własnoręcznie. Jeśli jednak będziesz mieć problemy, skorzystaj z klucza. Pomoże Ci to znacznie zmniejszyć objętość Twojego roweru, dzięki czemu kurier do Niemiec będzie miał mniejszy obiekt do dostarczenia, a w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy. Wszystkie zdemontowane części odstaw na bok.

wysyłka Paczek do Czech - rower

3. Wsadź dopasowany drewniany kawałek pomiędzy widełki utrzymujące przednie koło.

Dzięki temu będziesz miał pewność, że przednia część roweru nie ulegnie uszkodzeniu podczas gdy Twoja paczka będzie w drodze do Czech. Miej pewność, że drewno ani się nie zaklinuje pomiędzy widełkami, ani też nie będzie zbyt luźne.

4. Zegnij wystającą część kierownicy aby była skierowana do tyłu.

Ponownie zmniejszysz objętość swojej przesyłki do Czech lub Niemiec. Nic nie będzie wystawać, przez co będzie Ci to łatwiej zapakować.

5. Owiń rower i wszystkie zdemontowane części.

Najlepsze do tego będą folia bąbelkowa, bądź jakiś miękki materiał, który zapobiegnie uszkodzeniom podczas wysyłki do Niemiec.

6. Zamocuj zabezpieczoną kierownicę I inne zdemontowane części do ramy za pomocą taśmy plastikowej.

Dzięki temu nie będziesz miał problemu, że podczas dostarczania paczki do Niemiec, kurier zgubi jakąś część. Nic Ci nie wypadnie, ponieważ będzie dobrze zamontowane i zabezpieczone.

7. Umieść owinięty rower w pudełku.

Najlepiej jak wyścielisz karton dodatkowym materiałem, który wypełni wolną przestrzeń i wykluczy wszystkie możliwe uszkodzenia poprzez drgania podczas transportu.

8. Oznacz pudełko i zgłoś się do swojego przewoźnika.

Kiedy wszystko masz spakowane nie pozostaje Ci nic innego jak oznaczyć karton i przykleić dane do wysyłki. Następnie zgłosić się do Triada Logistic, która oferuje najlepsze warunki i nadaj swoją paczkę do Czech lub Niemiec!

Wysyłka Do Czech - Jazda Na Rowerze

Podsumowanie

Zatem teraz, jak już wiecie jak najlepiej przygotować rower do wysyłki do Niemiec, nie pozostaje nic innego jak to zrobić. Jak widać nie jest to skomplikowany proces, a korzystając z usług dobrego przewoźnika, możesz nadać swój rower kurierem do Czech w naprawdę dobrej cenie. Zatem do boju!

Written by admin

Leave a comment