Co się dzieje jak kurier nie jest w stanie dostarczyć paczki do Czech pod wskazany adres?

Na samym początku pragniemy Was uspokoić, tego typu przypadki nie zdarzają się z Triadą Logistic. Wysyłając z nami przesyłkę do Czech bądź nadając kuriera do Niemiec możecie być praktycznie pewni, że wszystko dojdzie w nienaruszonym stanie i w jednym kawałku, i co najważniejsze pod właściwy adres. Jednak co w przypadku, jeśli w ostatniej fazie dostarczania paczki kurier ma problem ze zlokalizowaniem dokładnego adresu odbiorcy?

Paczka do Czech - pakowanie

Kiedy może wystąpić problem z dostarczeniem paczki do Czech?

Problemy mogą się pojawić jeśli mieszkasz na jakimś nowym osiedlu, bądź w jakimś odosobnionym miejscu, kurier może mieć problem z namierzeniem Twojego adresu. Problem mogą też stwarzać brak numerów na domach bądź brak dojazdu pod dany adres. Nie można też wykluczyć możliwości, że podczas nadawania paczki do Niemiec bądź Czech omyłkowo możecie wpisać zły adres, co również komplikuje sprawę związaną z dostarczeniem przesyłki.

Nie macie się jednak co zbytnio martwić, bowiem są pewne procedury, które sprawiają, że Twoja przesyłka nie zagubi się. Zawsze celem kuriera jest dostarczenie Twojej przesyłki do Czech bądź Niemiec na czas.

Kontakt z odbiorcą paczki do Czech

Pierwszym krokiem w takich przypadkach to kontakt z odbiorcą paczki. Jeśli tylko podałeś numer odbiorcy swojej paczki w Czechach czy Niemczech, kurier bezzwłocznie podejmie próbę kontaktu jeśli nie będzie w stanie zlokalizować adresu.

Jeśli próba kontaktu się powiedzie, wytłumaczysz kurierowi jak do Ciebie dotrzeć. Przekażesz wszystkie potrzebne informacje jak do Ciebie dotrzeć i jak dostarczyć ową paczkę do Czech pod wskazany adres.

Istnieje również druga możliwość, wedle której kurier może się z kontaktować z nadawcą który wysyłał daną przesyłkę do Niemiec lub Czech. Wówczas nadawca zostanie poproszony o potwierdzenie adresu, bądź przekazanie wskazówek jak dotrzeć pod wskazany adres.

Kontakt z magazynem

Jeśli nie jest możliwy kontakt telefoniczny ani z odbiorcą ani nadawcą paczki do Niemiec, wtedy kurier skontaktuje się z magazynem. Odbywa się to przy pomocy ich systemu, co znacznie wpływa na szybkość działania. Dzięki temu kurier nie straci godziny na czekanie na odpowiedź.

Wówczas pracownicy magazynu podejmą próbę kontaktu z odbiorcą w celu wyjaśnienia sprawy i aby wysyłka do Czech została dostarczona na czas. Jeśli uda się nawiązać kontakt, kurier zostanie poinformowany o szczegółach. Natomiast jeśli nie, przesyłka zostanie zwrócona do magazynu, gdzie będzie przechowywana do momentu wyjaśnienia sprawy.

paczki do czech i niemiec - magazyn

Poprawa adresu dla paczki do Niemiec za dodatkową opłatą

Niezależnie od tego czy kurier kontaktował się z Tobą osobiście, czy robił to pracownik magazynu, jeśli nie udało się rozwiązać problemu paczka zostanie przekierowana do magazynu. Jeśli wszystko się wyjaśni, dostawa Twojej paczki do Czech może zostać opóźniona, albo adres dostawy musi być zmieniony, często za dodatkową opłatą. Związane jest to z dodatkowym transportem, aby jeszcze raz dostarczyć paczkę do odbiorcy.

Podsumowanie

Jak widać, kurierzy walczą bardzo długo, aby dostarczyć Twoją paczkę do Niemiec. Jeśli jest problem z dostarczeniem Twojej wysyłki pod wskazany adres, podejmuje próby kontaktu. Nie masz zatem się co martwić, bowiem Twoje wysyłki do Czech i Niemiec będą w dobrych rękach, jak zdecydujesz się na wysyłkę z Triada Logistic.

Written by admin

Leave a comment