Archiwa

Części do aut – jak je przesyłać do Czech?

Przed tygodniem uraczyliśmy Was artykułem, w którym omawialiśmy jak przygotować szkło do wysyłki do Niemiec. Wyjaśniliśmy Wam, jak je odpowiednio zabezpieczyć, a także jak sprawić, aby dotarło do Twojego odbiorcy w jednym kawałku i nienaruszonym stanie. Zatem przed tygodniem było coś dla miłośników szklanych wyrobów. Dzisiaj zaś nieco inny kaliber, produkt znacznie masywniejszy. Mianowicie części samochodowe. Co można przesłać do Czech? Czego nie można przesłać? Jak coś można przesłać, to jak to zapakować? Odpowiedzi na te, i inne, pytania poznacie w naszym dzisiejszym wpisie.

Jakie części aut są najczęściej wysyłane w przesyłkach kurierskich do Czech?

W tym akapicie tylko wyjaśnimy Wam, jakie części samochodów są najczęściej wysyłane w przesyłkach kurierskich do Czech. Zatem jakie części aut są najczęściej wysyłane? Otóż takie jak: zderzaki, silniki, części silników (w tym akumulatory), grille, a także opony czy kołpaki. Wynika to z faktu, że są to części wymienne, które często trzeba zmienić w swoim samochodzie, dlatego popyt na nie jest całkiem spory, stąd też fakt, że są to jedne z najczęściej wysyłanych części.

 

wysyłka części do aut do czech

 

Jakich części samochodu nie można wysłać kurierem?

Najłatwiejszą i najskuteczniejszą drogą do przekonania się co można wysłać, a co nie, to zapoznać się z listą zakazanych przedmiotów do wysyłki, w przypadku wysyłek międzynarodowych. Kluczowe przy wysyłkach do Czech jest to, żeby części były suche. Na przykład jeśli przewozisz części silnika zadbaj o to, aby żaden płyn nie wyciekł, bowiem może to spowodować poważne zagrożenie.

Jak spakować części samochodowe do wysyłki do Czech?

Tutaj niestety nie ma jednoznacznej metody, którą moglibyśmy wam poradzić jeśli chodzi o wysyłkę części samochodowe. Wszystko tutaj zależy od rozmiaru, wielkości, a także wagi – jak wiemy, w samochodach te części mogą różnić się drastycznie, dlatego każda część samochodowa ma swój własny, najlepszy proces pakowania.

Podsumowanie

Jak widać, wysyłka części samochodowych do Czech nie jest prostą sprawą. Wszystko to ze względu na spore rozmiary i wagę tych części. Jednak jest pewna zasada – jeśli coś dobrze przemyślisz i tego mocno chcesz, to bez problemu to osiągniesz. Zgłoś się do Triada Logistic, a będziesz w stanie wysłać wszystko do Czech.

Jak spakować szkło do wysyłki?

Często jest tak, że wysyłka niektórych produktów może być narażona na uszkodzenie. Mowa tutaj o bardzo kruchych przedmiotach. Zdecydowanie prym wśród takowych produktów wiodą wyroby szklane. Jeśli nie zabezpieczysz takiej paczki do Niemiec odpowiednio, niestety może Cię spotkać przykra niespodzianka, polegająca na tym, że Twoja przesyłka do Niemiec zostanie uszkodzona. Dlatego też dzisiaj postaramy się wam powiedzieć, jak odpowiednio zadbać o szklane przedmioty i jak je spakować, aby je zabezpieczyć przed ewentualnymi uszkodzeniami i zniszczeniami w trakcie transportu paczki do Niemiec.

Jak spakować paczkę do Niemiec zawierającą szklane przedmioty?

Przede wszystkim, pierwszym krokiem przy przygotowywaniu szkła do wysyłki do Niemiec jest upewnienie się, czy jest się w posiadaniu odpowiedniego materiału, który zapewni naszej szklanej rzeczy odpowiednie bezpieczeństwo. Konieczne jest odpowiednie pudło kartonowe, z czego najlepiej zaopatrzyć się w nowy, nieużywany karton, który zapewnia najwięcej bezpieczeństwa i pewności. Jeśli zaś masz pod ręką jedynie używany karton, upewnij się, że wzmocniłeś bardziej zużyte miejsca specjalną taśmą. Następnie owiń szkło w papier. Owijaj ciasno, aby papier przylegał do każdego fragmentu szkła. Zalecane jest owinięcie szkła papierem co najmniej kilkukrotnie. Dzięki temu zyskasz pewność, że szkło będzie w stanie dotrzeć w Twojej przesyłce kurierskiej do Niemiec. Następnie przygotuj folie bąbelkową i wytnij z niej duży kwadrat. Owiń szkło tak mocno, jak to tylko możliwe i dodatkowo oklej wszystko taśmą, aby wzmocnić. Następnie swoje zapakowane i zafoliowane szkło do kartonu. Następnie, w wolną przestrzeń w kartonie, powpychaj gazety bądź papier, aby sprawić, żeby Twój pakunek nie ruszał się podczas transportu kurierem do Niemiec i nie uległo zniszczeniu.

 

wysyłka do Niemiec szkła

 

Podsumowanie

Jak widzisz, odpowiednie spakowanie i przygotowanie szkła do wysyłki nie jest prostą sprawą. Jednak jeśli będziesz stosował się do powyższych wytycznych i zadbasz, aby wszystko skrupulatnie wykonać, Twoje szkło będzie absolutnie bezpieczne i będziesz mógł spać ze spokojną głową. Skoro już wiesz jak wysłać szkło, teraz pozostaje Ci decyzja z kim je wysłać. A jeśli zależy Ci na pewności i czasie przesyłki, nie ma lepszego rozwiązania niż Triada Logistic! 

Co zrobić jak kurier nie zjawił się po paczkę?

Często wydaje się to nie do pomyślenia, ale czasem takie sytuacje mogą się niestety zdarzyć. Wszystko zrobisz dobrze, przygotujesz swoje paczki do wysyłki do Niemiec, umówisz się z kurierem na dokładną godzinę, będziesz czekać, ale ostatecznie nikt się nie zjawi. Jest to zdecydowanie bardzo nieprzyjemna sytuacja, jednak czasem z różnych powodów może do niej niestety dojść.

Dlaczego kurier nie przyjedzie po Twoją paczkę do Niemiec?

Tak naprawdę powody takiej sytuacji mogą być przeróżne, jednak ogólnie rozgraniczamy dwa typy błędów, które mogą doprowadzić do tego, że kurier nie przyjedzie po Twoją paczkę do Niemiec. Pierwszym z nich jest czysty błąd ludzki, drugim powodem zaś jest złośliwość rzeczy martwych, czy sytuacja niezależna od kuriera. Zacznijmy jednak od tej pierwszej kategorii, czyli od błędu ludzkiego. Tutaj może dojść do takiej sytuacji, że kurier ma zbyt dużo zamówień i nie zdąży odebrać wszystkich, jednak to zdarza się bardzo rzadko. Inną możliwością jest to, że po prostu kurier wpisze zły adres i dlatego do nas nie trafi. Istnieje również możliwość, że po prostu kurier nie mógł dotrzeć do pracy i po prostu odbierze paczki kolejnego dnia. Natomiast jeśli chodzi o złośliwość rzeczy martwych, tutaj możemy zaliczyć zepsucie się auta, bądź też błąd systemu, który przetrzymuje informacje o adresach klientów chcących nadać paczkę.

kurier do niemiec

Co zrobić w sytuacji kiedy kurier się nie zjawi?

Jeśli w podanym terminie nasz kurier nie odbierze Waszej paczki, przepraszamy z góry. Zdarza się to niezwykle rzadko, praktycznie nigdy, ale nigdy nie wiadomo kiedy jakiś element zawiedzie. W każdym razie, bezzwłocznie się z nami skontaktuj. Momentalnie zbadamy sytuację i powiemy co zawiniło i jak możemy to rozwiązać w najlepszy dla Ciebie sposób.

Co wpływa na cenę Twojej paczki do Niemiec?

Czy zastawiałeś się kiedykolwiek jakie są czynniki, które wypływają na cenę paczki, którą chcesz wysłać do Niemiec? Jak się okazuje, jest to zależne od paru aspektów. Na całe szczęście wszystko jest jasne i czytelne, i w momencie kiedy  poznasz te czynniki będziesz w stanie spokojnie obliczyć sobie ile mniej więcej może kosztować Cię wysyłka Twojej paczki do Niemiec. Zatem najwyższa pora pochylić się nad tym tematem i odpowiedzieć na te proste pytanie: co wpływa na cenę Twojej paczki Do Niemiec?

1. Rozmiar paczki

Kluczowym aspektem, który wypływa na cenę przy nadaniu kuriera do Niemiec jest oczywiście rozmiar Twojej przesyłki. Jest to dosyć oczywisty czynnik, zatem nie powinno to nikogo dziwić. Zasada jest tutaj bardzo prosta. Im większa paczka tym więcej musisz zapłacić za jej wysyłkę. Proste, prawda?  Dlaczego tak się dzieje, że rozmiar paczki ma wpływ na cenę jej wysyłki? Głównie chodzi o to, że im większa paczka, tym więcej miejsca zajmuje ona w samochodzie dostawcy, a co za tym idzie, w jednym kursie jest w stanie dostarczyć mniej paczek, co skutkuje mniejszym zarobkiem dla firmy kurierskiej. Dlatego oczywiste jest to, że owa firma musi sobie to jakoś wyrównać. Jak to mawiają, biznes to biznes. Zatem jeśli chcesz nadać paczkę do Niemiec o dużym rozmiarze po prostu musisz się liczyć z większym kosztem. Bardzo często rozmiar paczki jest również powiązany z większą wagą przesyłki,  co prowadzi nas do drugiego aspektu.

2. Waga przesyłki

Sytuacja ma się bardzo podobnie jak ta w przypadku. Zasada jest bardzo prosta, im więcej waży Twoja paczka, tym droższa będzie jej wysyłka. Przeważnie firmy kurierskie stosują tak zwane widełki w swoich cennikach przesyłek i w zależności w jakie widełki wpadnie Twoja paczka, tyle zapłacisz. Natomiast jeżeli chcesz wysłać przesyłkę o znacznie wyższej cenie, wtedy zazwyczaj trzeba się kontaktować indywidualnie w sprawie ceny takowej przesyłki.

wysyłka paczek do niemiec - waga

3. Destynacja

W tym aspekcie jest niemalże identycznie jak w dwóch powyższych. Im dalej wysyłasz paczkę tym większa będzie za nią opłata. Ceny wysyłek paczek w Europie zazwyczaj utrzymują się na podobnym, całkiem przystępnym poziomie. Dla dobrej wizualizacji warto dać przykład, że nadanie przesyłki do Niemiec to koszt bardzo zbliżony do nadania takiej samej przesyłki do Czech. Cena znacznie wzrasta, jeżeli chcemy wysłać paczkę na inny kontynent. Po prostu, im dalej wysyłasz paczkę tym więcej płacisz.

Podsumowanie

Jak więc widać, wszystko to jest bardzo proste i bardzo łatwo to sobie obliczyć. Im większą masz paczkę, im jest ona cięższa, i im dalej chcesz ją wysłać, tym więcej zapłacisz.

Dlaczego Polacy wyjeżdżają do Niemiec?

Wielu z nas bardzo często jest w stanie zgodzić się z opinią, że ludzie żyjący za granicą mają łatwiej, że zarabiają więcej, że koszty życia są tańsze. Po prostu, że żyje im się lepiej. Głównie z ekonomicznego punktu widzenia. Z takiego myślenia rodzą się właśnie takie decyzje, jak przeprowadzka do innego kraju. W przypadku Polaków często mówimy o przeprowadzce do Niemiec. Bo blisko, bo dobre pieniądze, bo łatwo wysłać paczkę do Niemiec ze swoimi rzeczami, przez co i koszty przeprowadzki nie są takie wysokie. Dzisiaj postaramy się zastanowić, dlaczego Polacy wyjeżdżają do Niemiec, kosztem porzucenia rodziny, swojego miasta, swojego kraju.

Dlaczego Niemcy to tak bardzo popularna lokalizacja dla Polaków szukających pracy?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Zwłaszcza w przypadku zachodniej Polski, do Niemiec jest rzut kamieniem. Dzięki temu, przeprowadzka nie jest tak skomplikowana, wolny weekend można spędzić w domu, a jeśli czegoś potrzeba, koszty wysyłki paczki do Niemiec z potrzebnymi rzeczami nie są sporym wydatkiem. Stąd też Niemcy wydają się być jedną z najczęstszych, tuż obok Wielkiej Brytanii, Holandii i Norwegii, destynacji na przeprowadzkę i poszukiwanie pracy gwarantującej lepszy poziom życia.

Niemcy – blisko, lepsze zarobki, lepsze życie?

Ustaliliśmy już, że jednym z główniejszych powodów jest dystans. Jednak nawet jeśli jest blisko, a nie ma lepszych pieniędzy, to nic by to nie dawało. Jednak prawda jest taka, że praca nawet za najniższą krajową w Niemczech jest w stanie sprawić, że można wieść życia na dobrym poziomie. Wiele ludzi uważa to za wystarczający argument, aby zrobić ten pierwszy krok. Zwłaszcza, że w każdej chwili może zaskoczyć swoich znajomych, wysyłając kurierem prezent. Wszystko to brzmi bardzo dobrze, jednak nie można zapominać o fakcie, że jednak tęsknota za domem potrafi doskwierać, i może to być problem. Standard życia finansowo może się podnieść, ale trzeba być naprawdę silną osobą, aby przetrwać rozłąkę i przywyknąć do życia za granicą.

Jak wysyłać paczki do Niemiec i Czech z Triada Logistic?

Jaka będzie Wasza odpowiedź, jak zadamy pytanie z czym Wam się kojarzy wysyłka paczek do Niemiec bądź Czech? Jesteśmy w stanie zaryzykować stwierdzenie, że główną odpowiedzią będzie skojarzenie z wysyłką paczek poczcie. A wszyscy doskonale wiemy z czym to się zawsze wiąże. Trzeba znaleźć czas, aby szybko przed pracą, bądź tuż po, udać się na pocztę targając paczki, następnie odczekać swoje w często długiej kolejce, by potem spędzić mnóstwo czasu przy okienku, nadając każdą paczkę pod inny adres. Krótko mówiąc, taka wyprawa często wywołuje uzasadnioną irytację. Dlaczego więc tego nie zmienić? Nie zadbać o swoją wygodę? Nie poprawić komfortu? I do tego utrzymać to w doskonałej cenie? No właśnie, bardzo ciężko jest znaleźć powód dla którego by tego nie zrobić. Dlatego teraz przedstawimy Wam jak przebiega wysyłka paczki do Niemiec za pośrednictwem Triady Logistic. Można to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszy sposób:

Krok pierwszy:

To co musisz zrobić to przygotować listę swoich klientów, co jest bardzo proste dzięki naszemu specjalnie przygotowanemu formularzowi, który wysyłasz na nasz adres mailowy kontakt@triadalogistic.pl. Dzięki temu zachowujemy porządek.

Krok drugi:

Po stworzeniu listy swoich paczek do Niemiec wystarczy, że je oznaczysz zgodnie z danymi z listy, a następnie wyślesz wszystkie przesyłki do nas w jednej dużej przesyłce zbiorczej. Dzięki temu nie będziesz musiał nadawać wszystkiego pojedynczo, każdą paczkę na osobny adres za granicę, tylko w jednej paczce do Triada Logistic.

Drugi sposób:

Krok pierwszy:

W tym sposobie na początek skorzystasz z konta w programie firmy kurierskiej, które zostanie stworzone specjalnie dla Ciebie i wprowadzisz tam dane swoich klientów. Program wygeneruje Ci gotowe etykiety.

Krok drugi:

Następnie przyklejasz te gotowe etykiety na swoje paczki, które chcesz wysłać do Czech lub Niemiec. Następnie pakujesz wszystko do jednej paczki zbiorczej i wysyłasz do Nas. Reszta należy do Nas.

Podsumowując, wysyłając paczki do Czech i Niemiec możesz liczyć na profesjonalną współpracę i pozyskać solidnego partnera biznesowego. Wszystko przebiegnie szybko, profesjonalnie i będzie wymagało od Ciebie zaledwie minimalnego wysiłku. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko swój cenny czas i nerwy, ale także pieniądze. Paczki biznesowe do Niemiec dostarczone zostają w przeciągu 48 godzin. Dodatkowo wszystko to jest opakowane w doskonałej ofercie biznesowej! Wszystko to sprawia, że nie masz na co czekać i czym prędzej podjąć współpracę z Triada Logistic. Powierz nam swoje paczki biznesowe do Niemiec i Czech już dzisiaj.

 

Wysyłanie żywności do Niemiec i Czech

Chciałeś kiedyś przesłać komuś w Niemczech bądź Czechach jego ulubiony polski przysmak? Może ogólnie zastanawiałeś się jak wygląda sprawa z przesyłaniem paczek z żywnością do tych krajów? Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się dzisiaj na mały poradnik, który powinien nieco rozjaśnić sytuację związaną z wysyłką przesyłek żywnościowych do Czech lub Niemiec.

Istnieje jedna niepodważalna zasada dotycząca wysyłki żywności. Mianowicie nie można wysyłać jedzenia, które ma tendencję do łatwego psucia się. Trzymając się tej zasady, wszystko powinno być dobrze i Twoje wysyłki do Niemiec i Czech powinny docierać do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Podzielimy teraz żywność na trzy kategorie: żywność zakupioną w sklepie, specjały świąteczne, oraz własne wyroby.

Żywność kupiona w sklepie a wysyłka do Niemiec

Aby nadać kuriera do Niemiec z żywnością kupioną w sklepie, musi być ona fabrycznie zapakowana, opakowanie nie może być naruszone w żaden sposób, naklejka na opakowaniu powinna zawierać wszystkie składniki danego produktu, a także data ważności danego produktu powinna być na minimum pół roku. Dzięki trzymaniu się tym wytycznym, będziecie mieć pewność, że żywność się nie zepsuje.

Dodatkowo należy mieć w pamięci, że warunki dostawy nie będą przyjazne dla wszystkich produktów. Odradzamy wysyłki produktów, które muszą być przetrzymywane w konkretnej temperaturze. Dodatkowo musisz się upewnić, że jedzenie zapakowane jest dokładnie dzięki czemu nie dojdzie do tego, że coś się wyleje.

przesyłka żywności 1

Świąteczne specjały a paczka do Czech

Przed okresem świątecznym nasila się wysyłka paczek ze specjałami świątecznymi. Przecież każdy chce sprawić, żeby każde święta były wyjątkowe, a jedzenie jest jednym z głównych składników, które mogą to sprawić. Należy jednak pamiętać, że może być problem z wysyłką alkoholu czy też innych zakazanych produktów.

Jeśli decydujesz się nadać kuriera do Niemiec czy Czech ze świątecznymi łakociami, w których skład wchodzą produkty z czekolady, musisz pamiętać, że temperatura podczas przesyłki może być wyższa, co może niestety skutkować roztopieniem się wyrobów czekoladowych. Zadbaj o dokładne zapakowanie danej przesyłki, aby nic nie uległo uszkodzeniu, pod ciężarem innej przesyłki czy też w inny sposób.

przesyłka żywności 3

Wysyłka paczek do Niemiec z własnymi wyrobami

Jak się ma sprawa jeśli chodzi o przesyłanie potraw, które się zrobiło? Czy jest to możliwe? Niestety jest z tym duży problem. Przygotowane potrawy są kwalifikowane jako rzeczy, które łatwo ulegają psuciu. Odradzamy wysyłki tego typu produktów, bowiem szkoda Twojej pracy na przygotowywanie, oraz szkoda osoby, która będzie oczekiwała na swoje ulubione danie, a otrzyma je niezdatne do spożycia.

przesyłka żywności 2

Podsumowanie

Jak widać wysyłka paczek do Niemiec i Czech z żywnością może być sprawą nieco skomplikowaną. Wystarczy jednak, że będziecie trzymać się pewnych zasad, a wszystko powinno być w jak najlepszym porządku. Dlatego też zanim zdecydujesz się wysłać żywność, najpierw dowiedz się jak to najlepiej zrobić, a następnie zgłoś się do nas i ciesz się z taniej paczki do Niemiec i Czech.

Wysyłka paczek biznesowych

Dzisiaj skupimy się na pewnym bardzo ważnym aspekcie, mianowicie na wysyłce paczek biznesowych do Czech oraz Niemiec. Na pierwszy rzut oka temat może nie wydawać się ważny i porywający. My jednak uważamy inaczej, bowiem oferta skierowana do naszych klientów biznesowych jest fantastyczną zachętą do nawiązania z nami współpracy biznesowej w zakresie wysyłki paczek do Czech i Niemiec.

Dostawa Paczek Do Niemiec

Jakie są korzyści wysyłki paczek do Niemiec i Czech dla firm?

Jest ich bardzo dużo, jednak zaczniemy od tego argumentu, który zawsze przemawia najbardziej – od pieniędzy. Decydując się na nawiązanie profesjonalnej współpracy z Triada Logistic zyskujecie solidnego partnera biznesowego, który sprawi, że wysyłka paczek do Niemiec czy też Czech okaże się czymś szybkim, łatwym, tanim i przyjemnym. Dzięki nawiązaniu takiej współpracy i nadawaniu odpowiedniej ilości paczek będziesz płacił za kuriera do Niemiec znacznie mniej niż u konkurencji.

Dodatkowo, zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze. Posiadając jednego partnera, który obsługuje wszystkie Twoje wysyłki sprawi, że nie będziesz musiał się martwić za każdym razem z jakich usług kurierskich do Czech skorzystać, gdzie będziesz miał taniej, gdzie będziesz miał szybciej dostarczoną przesyłkę do Niemiec, czy Twoja paczka dotrze w nienaruszonym stanie.

Prowadzi to do kolejnego punktu, który sprawi, że będziesz mógł czuć się pewny, że Twoja przesyłka do Niemiec jest w dobrych rękach. Dzięki temu nie będziesz się musiał niczym martwić.

Współpraca popłaca

Tak więc jak widzisz, decydując się na współpracę w zakresie wysyłki paczek Twojej firmy do Czech bądź Niemiec z Nami, zyskujesz trzy pewne rzeczy: wspaniałą cenę, sporo zaoszczędzonego czasu i pewność co do dostarczenia Twojej przesyłki pod dany adres. Zatem musisz odpowiedzieć sobie sam czy są to wartości, które do Ciebie przemawiają?

Jeśli tak, nie zwlekaj dłużej i podejmij działanie w tym aspekcie. Sprawdź ofertę Triady i zgłoś się do nas. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoje przesyłki biznesowe do Czech i Niemiec są w odpowiednich rękach! Wyprowadź z nami swoją firmę na rynek zagraniczny!

Co się dzieje jak kurier nie jest w stanie dostarczyć paczki do Czech pod wskazany adres?

Na samym początku pragniemy Was uspokoić, tego typu przypadki nie zdarzają się z Triadą Logistic. Wysyłając z nami przesyłkę do Czech bądź nadając kuriera do Niemiec możecie być praktycznie pewni, że wszystko dojdzie w nienaruszonym stanie i w jednym kawałku, i co najważniejsze pod właściwy adres. Jednak co w przypadku, jeśli w ostatniej fazie dostarczania paczki kurier ma problem ze zlokalizowaniem dokładnego adresu odbiorcy?

Paczka do Czech - pakowanie

Kiedy może wystąpić problem z dostarczeniem paczki do Czech?

Problemy mogą się pojawić jeśli mieszkasz na jakimś nowym osiedlu, bądź w jakimś odosobnionym miejscu, kurier może mieć problem z namierzeniem Twojego adresu. Problem mogą też stwarzać brak numerów na domach bądź brak dojazdu pod dany adres. Nie można też wykluczyć możliwości, że podczas nadawania paczki do Niemiec bądź Czech omyłkowo możecie wpisać zły adres, co również komplikuje sprawę związaną z dostarczeniem przesyłki.

Nie macie się jednak co zbytnio martwić, bowiem są pewne procedury, które sprawiają, że Twoja przesyłka nie zagubi się. Zawsze celem kuriera jest dostarczenie Twojej przesyłki do Czech bądź Niemiec na czas.

Kontakt z odbiorcą paczki do Czech

Pierwszym krokiem w takich przypadkach to kontakt z odbiorcą paczki. Jeśli tylko podałeś numer odbiorcy swojej paczki w Czechach czy Niemczech, kurier bezzwłocznie podejmie próbę kontaktu jeśli nie będzie w stanie zlokalizować adresu.

Jeśli próba kontaktu się powiedzie, wytłumaczysz kurierowi jak do Ciebie dotrzeć. Przekażesz wszystkie potrzebne informacje jak do Ciebie dotrzeć i jak dostarczyć ową paczkę do Czech pod wskazany adres.

Istnieje również druga możliwość, wedle której kurier może się z kontaktować z nadawcą który wysyłał daną przesyłkę do Niemiec lub Czech. Wówczas nadawca zostanie poproszony o potwierdzenie adresu, bądź przekazanie wskazówek jak dotrzeć pod wskazany adres.

Kontakt z magazynem

Jeśli nie jest możliwy kontakt telefoniczny ani z odbiorcą ani nadawcą paczki do Niemiec, wtedy kurier skontaktuje się z magazynem. Odbywa się to przy pomocy ich systemu, co znacznie wpływa na szybkość działania. Dzięki temu kurier nie straci godziny na czekanie na odpowiedź.

Wówczas pracownicy magazynu podejmą próbę kontaktu z odbiorcą w celu wyjaśnienia sprawy i aby wysyłka do Czech została dostarczona na czas. Jeśli uda się nawiązać kontakt, kurier zostanie poinformowany o szczegółach. Natomiast jeśli nie, przesyłka zostanie zwrócona do magazynu, gdzie będzie przechowywana do momentu wyjaśnienia sprawy.

paczki do czech i niemiec - magazyn

Poprawa adresu dla paczki do Niemiec za dodatkową opłatą

Niezależnie od tego czy kurier kontaktował się z Tobą osobiście, czy robił to pracownik magazynu, jeśli nie udało się rozwiązać problemu paczka zostanie przekierowana do magazynu. Jeśli wszystko się wyjaśni, dostawa Twojej paczki do Czech może zostać opóźniona, albo adres dostawy musi być zmieniony, często za dodatkową opłatą. Związane jest to z dodatkowym transportem, aby jeszcze raz dostarczyć paczkę do odbiorcy.

Podsumowanie

Jak widać, kurierzy walczą bardzo długo, aby dostarczyć Twoją paczkę do Niemiec. Jeśli jest problem z dostarczeniem Twojej wysyłki pod wskazany adres, podejmuje próby kontaktu. Nie masz zatem się co martwić, bowiem Twoje wysyłki do Czech i Niemiec będą w dobrych rękach, jak zdecydujesz się na wysyłkę z Triada Logistic.

Jak spakować rower do wysyłki do Czech lub Niemiec?

Dzisiaj poruszamy temat, który jest ważny dla każdego cyklisty. Mamy koniec marca, słońce wita coraz częściej na niebie, zatem pogoda sprzyja jazdom na jednośladzie. Jednak co zrobić z rowerem podczas wyjazdu? Nadać go paczką do Niemiec? A może wysłać kurierem do Czech? No tak, to dobry pomysł. Tylko jak go spakować? Przecież on jest duży więc moja wysyłka do Czech będzie kosztować miliony. Pragniemy Was uspokoić, wcale tak nie musi być. Wystarczy, że poznacie tajniki jak dobrze przygotować rower do wysyłki do Czech lub Niemiec. Ciekawi jak najlepiej to zrobić? Zapraszamy na nasz mały przewodnik.

Wysyłka paczki do Niemiec - rower

1. Pozyskać specjalny karton przeznaczony na rowery, najlepiej ze sklepu rowerowego

Właśnie od tego kroku powinniśmy zacząć. Wystarczy, że udasz się do pobliskiego sklepu rowerowego i poprosisz o karton, którego nie używają. Zazwyczaj nie powinno być problemu. Czasem może się zdarzyć, że potrzebna będzie drobna opłata, jednak z pewnością nie zrujnuje ona Twojego budżetu i umożliwi Ci wysyłkę Twojego jednośladu do Czech bądź Niemiec. Jak już będziesz w posiadaniu kartonu, oczyść go z niepotrzebnych naklejek z danymi adresowymi z poprzedniej wysyłki. Nie chcesz powiem żeby zamiast nadać paczkę do Czech, trafiła ona zupełnie gdzie indziej, prawda?

2. Zdemontuj kierownicę, pedały, siodełko oraz przednie koło.

Powinieneś być w stanie zrobić to własnoręcznie. Jeśli jednak będziesz mieć problemy, skorzystaj z klucza. Pomoże Ci to znacznie zmniejszyć objętość Twojego roweru, dzięki czemu kurier do Niemiec będzie miał mniejszy obiekt do dostarczenia, a w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy. Wszystkie zdemontowane części odstaw na bok.

wysyłka Paczek do Czech - rower

3. Wsadź dopasowany drewniany kawałek pomiędzy widełki utrzymujące przednie koło.

Dzięki temu będziesz miał pewność, że przednia część roweru nie ulegnie uszkodzeniu podczas gdy Twoja paczka będzie w drodze do Czech. Miej pewność, że drewno ani się nie zaklinuje pomiędzy widełkami, ani też nie będzie zbyt luźne.

4. Zegnij wystającą część kierownicy aby była skierowana do tyłu.

Ponownie zmniejszysz objętość swojej przesyłki do Czech lub Niemiec. Nic nie będzie wystawać, przez co będzie Ci to łatwiej zapakować.

5. Owiń rower i wszystkie zdemontowane części.

Najlepsze do tego będą folia bąbelkowa, bądź jakiś miękki materiał, który zapobiegnie uszkodzeniom podczas wysyłki do Niemiec.

6. Zamocuj zabezpieczoną kierownicę I inne zdemontowane części do ramy za pomocą taśmy plastikowej.

Dzięki temu nie będziesz miał problemu, że podczas dostarczania paczki do Niemiec, kurier zgubi jakąś część. Nic Ci nie wypadnie, ponieważ będzie dobrze zamontowane i zabezpieczone.

7. Umieść owinięty rower w pudełku.

Najlepiej jak wyścielisz karton dodatkowym materiałem, który wypełni wolną przestrzeń i wykluczy wszystkie możliwe uszkodzenia poprzez drgania podczas transportu.

8. Oznacz pudełko i zgłoś się do swojego przewoźnika.

Kiedy wszystko masz spakowane nie pozostaje Ci nic innego jak oznaczyć karton i przykleić dane do wysyłki. Następnie zgłosić się do Triada Logistic, która oferuje najlepsze warunki i nadaj swoją paczkę do Czech lub Niemiec!

Wysyłka Do Czech - Jazda Na Rowerze

Podsumowanie

Zatem teraz, jak już wiecie jak najlepiej przygotować rower do wysyłki do Niemiec, nie pozostaje nic innego jak to zrobić. Jak widać nie jest to skomplikowany proces, a korzystając z usług dobrego przewoźnika, możesz nadać swój rower kurierem do Czech w naprawdę dobrej cenie. Zatem do boju!